Zamykanie naczynek na nogach

Zamykanie naczynek na nogach

Miejscowe zaczerwienienia skóry oraz zauważalne zmiany naczyniowe to częsty problem u wielu osób. Nie jest to wyłącznie kwestia kosmetyczna, ale może świadczyć również o zaburzeniach krążenia. Przyczyny pękających naczynek to m.in. skłonności genetyczne, nadwaga, hormony, pozycja stojąca, słońce, częste wahania temperatur.

 

zamykanie naczynek na nogach
naczynka na nogach
  • redukcja poszerzonych , popękanych naczynek,
  • usuwanie znamion naczyniowych, rubinków

Do skóry przykładamy głowicę urządzenia, która oddziałuje wiązką promieniowania laserowego, powodując uszkodzenie problematycznych naczyń krwionośnych. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i mało bolesny, więc zazwyczaj nie ma konieczności stosowania jakiegokolwiek znieczulenia.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, w miejscu zabiegu może pojawić się obrzęk oraz strupek, który goi się około 3-10 dni. W przypadku większych naczynek, poddawane zabiegowi naczynko może początkowo ściemnieć, a następnie będzie się wchłaniać do kilku miesięcy po zabiegu.

Przed zabiegiem zalecamy wcześniejszą konsultację z lekarzem prowadzącym oraz określenie, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do leczenia.

Laser diodowy Med Art 435, którym się posługujemy umożliwia zamknięcie zarówno drobnych zmian naczyniowych, jak i barwnikowych. Po absorpcji energii dochodzi do miejscowego podwyższenia temperatury w obrębie naczyń krwionośnych. Końcowym efektem tego zjawiska jest zmniejszenie średnicy naczynia z następowym zamknięciem jego światła.

Od 20 do 40 minut.

Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Dla osiągnięcia idealnego rezultatu zalecamy wykonanie 1 do 5 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych. Zależy to oczywiście od ilości, średnicy i głębokości położenia naczyń.

 

Bezpośrednio po terapii nie można się opalać, a słońca należy unikać do 4 tygodni po zabiegu. Ponadto zaleca się stosowanie kremów z filtrem (minimum 30 SPF), jak również rezygnację z sauny, gorących kąpieli i intensywnych ćwiczeń fizycznych do 2 tygodni. Miejsca poddane zabiegowi nie powinno być drażnione ani rozdrapywane. Nie wolno także stosować peelingów, preparatów na bazie alkoholu, mydła i kwasów.

 

  • ciąża, okres karmienia piersią,
  • świeża opalenizna (nie wskazane jest opalanie się na miesiąc przed zabiegiem), stosowanie samoopalaczy,
  • stosowanie leków fotouczulających. tj. retinoidy, tetracykliny,
  • stosowanie ziół fotouczulających, tj. dziurawiec, nagietek, miłorząb,
  • choroby skóry,
  • bielactwo, łuszczyca, padaczka,
  • zaburzenia krzepnięcia i stosowanie leków zmniejszających krzepliwość,
  • skłonność do bliznowców, przebarwień.

Sprawdź ceny naszych zabiegów