Makijaż permanentny

Poznań

Beauty Factory – Fabryka Urody proponuje swoim klientkom z Poznania i okolic możliwość wykonania profesjonalnego makijażu permanentnego przez wykwalifikowaną linergistkę. Pani Emilia Połomska-Juska ukończyła wiele kursów, szkoleń z zakresu pigmentacji upiększającej i medycznej, uczestniczyła w licznych kongresach i sympozjach. W marcu 2019r. obroniła z wyróżnieniem tytuł trenera linergisty na wydziale medycznym GWSH w Katowicach, który uprawnia do przeprowadzania szkoleń z makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny to technika polegająca na wprowadzeniu pigmentu pod skórę, głównie w okolicach ust, oczu i brwi. To idealny wybór dla sportsmanek, kobiet aktywnych zawodowo, po chemioterapii bądź po prostu tych, które chcą się pięknie prezentować niezależnie od warunków pogodowych i pory dnia.

Makijaż permanentny ma wiele zalet – nie tylko eksponuje atuty urody, ale też tuszuje jej mankamenty, w tym defekty w postaci blizn, zbyt jasne, rzadkie lub asymetryczne brwi, a także blade usta o nierównym konturze.

W zależności od potrzeb i upodobań klientki makijaż permanentny może być bardziej dyskretny i ograniczyć się wyłącznie do delikatnego podkreślenia konturu czerwieni wargowej czy naturalnej linii brwi albo też być bardziej wyrazisty i odważny.

Zabieg wykonuje się za pomocą jednorazowych igieł z wykorzystaniem nietoksycznych pigmentów, które są hypoalergiczne. Usta i powieki znieczula się specjalnym kremem, a w trakcie zabiegu kontynuuje się znieczulanie pigmentowanego obszaru. Po upływie miesiąca wykonuje się ponowną pigmentację,która jest wliczona w cenę i ma na celu wzmocnienie efektu i ewentualne skorygowanie niedoskonałości pierwszej pigmentacji. Pigment dokłada się przeciętnie raz do roku, a cały efekt utrzymuje się od roku do nawet pięciu lat.

Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i opuchnięta,a po kilku dniach zaczyna się złuszczać, dlatego przez pierwszy okres wymaga troskliwej pielęgnacji oraz stosowania się do zaleceń linergistki. Przez sześć tygodni po zabiegu należy zrezygnować z intensywnego słońca, sauny i basenu. Wszystkie wątpliwości, przeciwskazania i sposób pielęgnacji linergistka wyjaśni podczas konsultacji przed zabiegiem

Makijaż permanentny w Poznaniu na światowym poziomie. Sprawdź nasze zabiegi!

Zabiegi

Makijaż

Przeciwwskazania do zabiegu

Każdy kto zastanawia się nad makijażem permanentnym powinien mieć świadomość jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Są to:

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Cukrzyca (nie jest przeciwwskazaniem, jeśli jest wyrównana)
  • Choroby skóry (bielactwo, łuszczyca)
  • Choroba nowotworowa (tylko w trakcie leczenia)
  • Przyjmowanie leków sterydowych, antybiotyków, przeciwzakrzepowych, antydepresyjnych
  • Choroby siatkówki i rogówki oka
  • Czynne zmiany skórne
  • Infekcje, stany podgorączkowe
  • Epilepsja
  • Choroby serca

Makijaż permanentny w Beauty Factory w Poznaniu jest wykonywany po poinformowaniu Klientki o wszystkich przeciwwskazaniach i upewnieniu się, że żadne z nich nie występują.

Zalecenia i przygotowanie do zabiegu

Makijaż permanentny wymaga od Klientek odpowiedniego przygotowania się. Zawsze skrupulatnie informujemy, w jaki sposób należy przygotować się, aby makijaż permanentny przyniósł jak najlepsze efekty.

W przypadku brwi najlepiej jest ich nie depilować na 2 do 4 tygodni przed zabiegiem. Dzięki temu będziemy mieli możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. W dniu zabiegu nie należy zażywać leków i substancji, które rozrzedzają krew, np. aspiryna, ibuprofen, alkohol, kofeina. Należy także unikać opalania się. Przed wykonaniem zabiegu dobrą praktyką jest nawilżanie skóry, np. kremem zawierającym witaminę A. Dobę przed zabiegiem warto wykonać peeling złuszczający naskórek i nałożyć maskę nawilżającą. Można również wykonać jeden lub dwa zabiegi mikrodermabrazji, dzięki którym skóra będzie gładka, elastyczna i nawilżona. Takie przygotowanie skóry zapewni lepsze wchłanianie pigmentu i umożliwi wykonanie jeszcze precyzyjniejszego rysunku przed wykonaniem zabiegu.

Pielęgnacja po zabiegu

Po wykonaniu makijażu permanentnego skóra potrzebuje kilku dni na regenerację. Zwykle proces gojenia się trwa od 7 do 10 dni. W pierwszych godzinach po zabiegu skóra jest wrażliwa, zaczerwieniona i swędząca. Stan ten może utrzymywać się do 2 dni po zabiegu. W tym czasie nie należy używać mydła, a także innych kosmetyków niż te zalecone przez naszą lingeristkę. W miejscach, w których został wykonany makijaż permanentny nie należy drapać się, trzeć i dotykać. Skórę należy smarować maścią z witaminą E, którą możesz nabyć w naszym salonie. Przez 14 dni po zabiegu nie należy stosować peelingów. Należy unikać słońca, solarium, basenu, sauny, zabiegów SPA.

Ponadto należy pamiętać, że w przypadku brwi, zaraz po zabiegu barwa pigmentu jest dość intensywna. Nienależny, jednak martwić się tym, ponieważ po ok. 4 do 7 dni pigment zblednie do 50% barwy wyjściowej.

Makijaż permanentny w Beauty Factory w Poznaniu, to gwarancja doskonale wykonanego zabiegu. Nasze Klientki mogą liczyć na nasze wsparcie zarówno przed, w trakcie, jak i po zabiegu. Zawsze chętnie służymy radą i pomocą. Dbamy o to, aby makijaż permanentny był zawsze wykonywany na najwyższym poziomie, a Klientki chętnie do nas wracały.

Brwi

Nadajemy perfekcyjny kształt i symetrię

Więcej

Oczy

Piękne i wyraziste spojrzenie na długo

Więcej

Usta

Kontur i ulubiony kolor na ustach

Więcej

 

SPRAWDŹ CENY NASZYCH ZABIEGÓW

Cennik