Trądzik

Trądzik jest chorobą, która od lat dokucza milionom ludzi na całym świecie. Co roku przeznacza się miliony dolarów na badania poświęcone zwalczaniu tej przypadłości.
Jej początek występuje w wieku pokwitania, kiedy pod wpływem zmian hormonalnych (nadmiernej stymulacji androgenowej) dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych, a konsekwencji przykrego objawu jakim jest łojotok.
Zaskórniki i grudki, popularnie nazywane pryszczami, są objawem trądziku. Ich powstawanie wiąże się z nadmiernym wytwarzaniem łoju i wzmożonym rogowaceniem komórek przewodu wyprowadzającego gruczołów łojowych skóry. Nakładające się na siebie warstwy zrogowaciałego naskórka wypełniają przewód wyprowadzający i zamykają jego ujście. Zablokowane ujście kanału gruczołu łojowego czopem łoju i zrogowaciałych komórek to tzw. zaskórnik, który jest niezapalną postacią trądziku.
W takim nagromadzeniu naskórka zrogowaciałego i łoju niektóre bakterie, zawsze obecne na powierzchni skóry, rozwijają się szczególnie dobrze i wywołują proces zapalny, który może powodować pęknięcie ściany przewodu wyprowadzającego i rozwój zapalenia w okolicy gruczołu łojowego. Grudki stają się wtedy duże, czerwone i bolesne.

Leczenie trądziku

Powszechny obraz tej choroby nasuwa skojarzenie porażki. Tak nie musi być. 
Medycyna estetyczna proponuje szereg rozwiązań stanowiących uzupełnienie bądź będących  niezależnym, innowacyjnym sposobem leczenia.
Wspomnijmy tutaj choćby o:

  • peelingach medycznych
  • laseroterapii
  • mikrodermabrazji wodno-tlenowej
  • światłolecznictwie
  • doborze właściwej diety
  • uzupełnieniu niedoborów witaminowych
     

Dobór najlepszej drogi do pięknej cery to zadanie lekarza .

Umów się na wizytę. 

Facebook Logo