Rozstępy


Rozstępy – wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. W przypadku osób uprawiających kulturystykę lub sporty siłowe rozstępy najczęściej występują od wewnętrznej strony ramion, pod ramionami, na klatce piersiowej, barkach, wewnętrznej stronie ud.

 

Przyczyny powstawania 
 
Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę.
 
Leczenie rozstępów
 
W gabinecie stosujemy leczenie złożone z pilingów, mezoterapii oraz laseroterapii. Aby osiągnąć pożądane rezultaty konieczna jest indywidualna konsultacja.
Najczęściej zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry wzdłuż zmiany różnymi preparatami w celu zwiększenia produkcji fibroblastów i regeneracji kolegenu i elastyny. Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów, czyli możliwie najwcześniej od wystąpienia zmian. Zabiegi wymagają cierpliwości i świadomości, iż nie zawsze można całkowicie zlikwidować rozstępy, można natomiast poprawić ich wygląd, spowodować, że będą mniej widoczne, bardziej estetyczne.
Częstotliwość zabiegów zależy od rodzaju terapii. U każdego dobierany jest indywidualny program leczenia.
Facebook Logo