Peelingi Medyczne

 

 

PEELING PQ AGE

 

Innowacyjny peeling liftingujący do rewitalizacji skóry. Nowy zabieg firmy Croma-Pharma zwany również „nową skórą”, wyraźnie odmładza, pomaga w walce z przebarwieniami, trądzikiem, bliznami, zmarszczkami, zaskórnikami, a nawet z rozstępami.

Innowacyjność peelingu PQ-Age polega na tym, że zapewnia głęboką stymulację bez naruszenia powierzchni skóry właściwej. To zabieg, dający efekt podobny do mezoterapii. Głównymi wskazaniami są przebarwienia i blizny potrądzikowe, a także wypełnienie zmarszczek, ale można go stosować na całym ciele – spłyca nawet rozstępy!

Głównymi składnikami peelingu są cenione w dermatologii substancje, które po raz pierwszy zostały połączone w jednym zabiegu: kwas trójchlorooctowy 34% (TCA), kwas kojowy, nadtlenek mocznika i koenzym Q10.

Kwas trójchlorooctow widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny, a także leczy niektóre odmiany trądziku pospolitego.

Kwas kojow znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających. Uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy, ponieważ jego działanie polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny – białka warunkującego koloryt skóry.

Nadtlenek mocznika ma właściwości silnie rozjaśniające dzięki utlenianiu związków organicznych (barwników i pigmentów).

Koenzym Q10 bywa nazywany eliksirem młodości, odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w organizmie i ma szerokie znaczenie dla organizmu. Z wiekiem spada jego produkcja w organizmie, dlatego należy dostarczać do zewnętrznie.

W czasie jednego zabiegu peeling jest wmasowywany 4 razy, warstwowo. W zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu taki zabieg powtarzany jest co 10 dni około 4-5 razy.

 

 

 

RETIX C Intensywna terapia anti-aging

 

 • twarz+szyja+dekolt: terapia anti-aging i redukująca niedoskonałości

 • ciało: redukcja rozstępów

   

ActiCell 40% to : synergistyczne działanie 3 składników : Retinol 4%+ witamina C8% + antyoksydanty 30%.

Retinol w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix, wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia. Obecna w ActiCell 40 : Witamina C 8%,w postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego oraz Antyoksydanty 30%, wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające i chronią skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania, dzięki czemu zawarty w formule ActiCell 40 Retinol 2% wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne.

Działanie Retix C:

 • Regulacja procesu rogowacenia naskórka

 • Odbudowa włókien kolagenu, elastyny i GAG i stymulacja odnowy komórek skóry

 • Wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry

 • Zagęszczenie i poprawa napięcia skóry

 • Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, (TEWL - Transepidermal Water Loss).

 • Ochrona przed fotouszkodzeniami i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A

 

Skóra po zabiegu jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jednolita, jędrna i napięta a zmarszczki mniej widoczne.

 

 
 
Yellow Peel
 

Niezawodny i jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów.
 
Peeling medyczny Yellow Peel
 
To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę.
W pierszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy - wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco - pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.
Działanie stymulujące Yellow Peel daje świetne efekty w zabiegach odmładzających okolicę oczu.
 
Jak wygląda zabieg Yellow Peel ?
 
Yellow Peel jest zabiegiem wykonywanym wyłącznie przez lekarza lub przeszkolonego kosmetologa jest zupełnie bezbolesny. Przed peelingiem skóra jest oczyszczana preparatem Pre Peel Cleanser, który jest nakładany na 20-30 minut, a następnie zmywany wodą.

W pierwszej fazie zabiegu jest wykonywany żelowy peeling powierzchniowy Alfa&Beta Complex Gel, który pozostaje na skórze od kilkudziesięciu sekund do kilku minut, w zależności od wrażliwości skóry. Podczas tej fazy pacjent najczęściej odczuwa pieczenie. Następnie nałożyć Yellow Peel i co 15-20 minut nakłada się kolejne warstwy peelingu. Każda warstwa zmywana jest wodą. Ilość warstw ustala lekarz, jest uzależniona od wskazań do zabiegu. Bezpośrednio po peelingu może, ale nie musi pojawić się zaczerwienienie i lekki obrzęk skóry – są to normalne reakcje, a ich występowanie gwarantuje osiągnięcie dobrych efektów. Opisana procedura może wyglądać inaczej, jeśli lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu indywidualnego protokołu.
Z reguły w 3 dniu od zabiegu zaczyna się niewielkie złuszczanie skóry, które nie stanowi ograniczenia dla osób aktywnych zawodowo i towarzysko. Po zabiegu bardzo ważne jest intensywnie nawilżanie i ochrona skóry.

Peeling może być powtarzany co 30 dni, aż do momentu uzyskania pożądanego efektu lub w trybie ustalonym przez lekarza.
 
Kiedy zrobić Yellow Peel?
 
 • Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie 
 • Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu 
 • Przebarwienia na twarzy i dłoniach 
 • Blizny i pozostałości po trądziku 
 • Łojotokowe zaburzenia skóry 
 
Mandel Peel
 

Wszystkie peelingi z kwasem migdałowym charakteryzują się mniejszą agresywnością w porównaniu z innymi peelingami chemicznymi.
 
Czym jest kwas migdałowy?
 
Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także bakteriobójcze i odbarwiające.
 
Jest substancją nietoksyczną i nie jest fotouczulający – może być stosowany o każdej porze roku.
 
Dlaczego Peeling Migdałowy?
 
Zabieg jest bezbolesny, trwa ok. 20-tu minut, wywołuje lekkie swędzenie, czasem zaróżowienie skóry.
 
Złuszczanie skóry jest stopniowe, łuskowate, łatwe do ukrycia poprzez nawilżenie kremami. Utrzymuje się przez parę dni, ale nie jest widoczne.
 
Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia  skóry.
Nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, po zabiegu można śmiało iść do pracy.
 Jakie peelingi z kwasem migdałowym są dostępne na rynku?
Może być stosowany sam lub w połączeniu z innymi substancjami aktywnymi.

Obecnie dostępne są następujące formuły peelingów z kwasem migdałowym:
 
 • Mandel 50 –kw. migdałowy w stężeniu 50% 
 • Mandel Plus – kw. migdałowy 50% w połączeniu z kw.tiomlekowym, antyutleniaczami i substancjami rozjaśniającymi 
 • Mandel 60 - kw. migdałowy w stężeniu 60% 
 • Mandel 60 Plus - kw. migdałowy w stężeniu 60% w połączeniu z kw.tiomlekowym , antyutleniaczami i substancjami rozjaśniającymi 
 • Mandel Combi – kw.migdałowy w połączeniu z kw. pirogronowym 
 • Mandel S - kw.migdałowy w połączeniu z kw. salicylowym 
 • Mandel T - kw. migdałowy z kwasem TCA (trójchlorooctowy)  
 • Mandel White - profesjonalny krem intensywnie rozjasniający, po każdym z peelingów z linii Mandel   

Wskazania:
 
 • MANDEL 50: fotoaging, skóra łojotokowa oraz trądzik przy bardzo wrażliwych skórach.
 • MANDEL 60: fotostarzenie skóry, trądzik i kontrolowanie skóry łojotokowej.
 • MANDEL PLUS: dyschromie skórne, przebarwienia pozapalne, piegi, kontrolowanie skóry łojotokowej i trądzikowej – przy skórze delikatnej
 • MANDEL 60 PLUS: fotostarzenie, przebarwienia skórne, kontrolowanie skóry łojotokowej i trądzikowej.
 • MANDEL COMBI: Nieregularności kolorytu skóry, dyschromie, melazma spowodowana nadmierną ekspozycją na słońce, trądzik i kontrola skóry łojotokowej, fotoaging.
 • MANDEL S: Aktywny trądzik, blizny potrądzikowe, fotoaging.
 • MANDEL T: Starzenie, fotostarzenie, przebarwienia, blizny, keratoza łojotokowa,wspomaganie zabiegów na dyschromie i rozstępy.
 • MANDEL WHITE: Przebarwienia pozapalne, po peelingach i zabiegach laserowych,melazma, fotostarzenie, przebarwienia po trądziku, skóra łojotokowa z tendencją do trądziku.
 
Maska Glikolowa
 

Niezrównany zabieg na problemy z trądzikiem i tłustą skórą
 
Zabieg medyczny Maską Glikolową  
 
Maska o 25% stężeniu kwasu glikolowego może być stosowana jako wstępny peeling powierzchniowy przy programie odmładzania skóry. Poprzez działanie ściągające powoduje redukcję zrogowaciałej warstwy naskórka. Zmniejsza nadmiar łoju skórnego. Usuwa pozostałości keratyny i tłustość skóry. Stymuluje i oczyszcza pory oraz napina i odżywia skórę. Nadaje się dla każdego typu skóry.
Jak wygląda zabieg Maską Glikolową? 
 
Zabieg powinien może być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa.
Na skórę oczyszczoną preparatem Pre Peel Cleanser nakłada się cienką warstwę maseczki (rozpoczynając od miejsc twarzy najbardziej odpornych - tu można nałożyć nieco grubszą warstwę). Pozostawić na 4-7 minut do całkowitego wyschnięcia, a następnie usunąć dużą ilością wody i osuszyć skórę nie wycierając twarzy. Zaraz po zakończeniu pierwszej fazy, możliwe jest zwiększenie efektywności maski przy pomocy preparatów liposomowych zawierających 30% kwas glikolowy – Advanced Cream M&M System.

Można nakładać niewielkie ilości Advanced Cream na miejsca
Na początku zalecana jest sekwencja od 6 do 8 zabiegów w odstępach 12 do 15 dni powinna przynieść rezultaty.
Wyłącznie z zalecenia lekarza specjalisty, Maska Glikolowa może być stosowana częściej w celu kontrolowania tłustości skóry.
 
Kiedy zrobić zabieg Maską Glikolową?
 
 • Skóra wrażliwa, mieszana
 • Skóra tłusta z trądzikiem, nadmiar łoju skórnego
 • Trądzik młodzieńczy
 • Nieregularne przebarwienia
 • Rozszerzone pory
 • Testy uczuleniowe skóry na kwas glikolowy
Facebook Logo