Laser frakcyjny CO2

Laser Frakcyjny wykorzystuje zjawisko fototermolizy frakcyjnej. Metoda ta polega na wytworzeniu w skórze mikroskopijnych, nieprzylegających do siebie kolumn mikrouszkodzeń, otoczonych przez obszar żywej, nieuszkodzonej tkanki. Dzięki tej metodzie skóra po zabiegu regeneruje się szybciej,  znacznie skraca się czas gojenia oraz zmniejsza ryzyko powikłań w porównaniu z metodą tradycyjną.

Ideą resurfacingu laserowego jest kontrolowane uszkodzenie powierzchni skóry w celu stymulacji regeneracji uszkodzonej skóry. Dzięki temu uzyskujemy zdrowszą i lepszą strukturalnie tkankę o ujednoliconym kolorycie.

Laser frakcyjny, na którym pracujemy to laser CO2 typu Med Art FRx przeznaczony do nieinwazyjnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej tj.:

-wygładzanie zmarszczek, resurfacing skóry

-usuwanie przebarwień, wyrównywanie kolorytu skóry

-usuwanie lub redukcja blizn ( potrądzikowych, pooperacyjnych, pooparzeniowych)

-usuwanie zmian skórnych tj. włókniaki, brodawki, kłykciny,znamiona...

-wyrównywanie struktury skóry, zwężanie porów skórnych

 

Przeciwskazania do zabiegu:

-ciąża i karmienie piersią

-doustna terapia retinoidami

-stosowanie leków i ziół fotouczulających

-stosowanie peelingów chemicznych w krótkim czasie przed zabiegiem

-opalona skóra

-tendencja do tworzenia się bliznowców

-nowotwory skóry

-aktywna opryszczka

-aktywne stany zapalne skóry

 

Reakcje pozabiegowe:

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Po 2-3 dniach zmiany te ustępują i pojawia się powierzchowny strup, który ulega stopniowemu złuszczeniu. Proces ten może trwać do 2 tygodni. Odsłonięta nowa tkanka w ciągu kilku miesięcy ulega stopniowej regeneracji.

 

Zalecenia po zabiegu:

-dbanie o właściwą higienę miejsca poddanego zabiegowi

-stosowanie kremów łagodząco-regenerujących do 2 tygodni po zabiegu tj. Cicabio, Zinalfat, Cicalfat

-stosowanie kremów  z wysokim filtrem przez pół roku po zabiegu

-po zabiegu nie wolno zdrapywać złuszczających się strupów, stosować peelingów, stosować substancji drażniących np. na bazie alkoholu

 

Ilość zabiegów uzależniona jest od zaawansowania problemu, rozległości i głębokości zmian. Przykładowo przy nieznacznych zmarszczkach satysfakcjonujący efekt uzyskujemy już po pierwszym zabiegu. W przypadku głębokich zmarszczek liczba zabiegów może wahać się od 2 do nawet 5 powtórzeń.

Facebook Logo