Depilacja


W dzisiejszych czasach nie tylko oczywista moda na gładkie ciało ,ale również na zdecydowaną troskę o higienę osobistą powoduje, iż częściej bez względu na porę roku nasze włosy stają się niemile widziane. Problem zbędnego owłosienia nie dotyczy tylko kobiet, dotknięci nim są również mężczyźni.

Jedyną znaną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest fotoepilacja, która jest przeprowadzana przez specjalnie wykwalifikowane osoby .

 
Zabieg polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorpcja przez melaninę energii). Warto wspomnieć ,że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Pewna ilość jest w fazie wzrostu (anagen) i to właśnie one reagują na światło emitowane przez laser , pozostała część włosów pozostaje w fazie "uśpienia" (katagen,telogen)która posiada różne zakresy okresu trwania (3-8 tygodni)- po tymże okresie rozpoczyna się etap aktywnego wzrostu już nowego włosa. Z tego też powodu zabiegi są powtarzane minimum trzy, cztery razy po to aby usunąć prawie wszystkie włosy. U większej ilości osób po czterech zabiegach widoczna jest bardzo duża redukcja owłosienia (około 80% klientów wymaga między 4 a 6 zabiegów- w zależności od wybranej części ciała, rodzaju włosów, predyspozycji genetycznych, itp.). Podczas pierwszego zabiegu usuniętych zostaje ok.20% włosów, natomiast po całej serii zabiegów zazwyczaj 80-90% (przy ciemniejszych włosach). Pozostały procent to włosy delikatniejsze,jaśniejsze,niewidoczne .

 
anagen - faza wzrostu, cebulka połączona jest z macierzą i odżywiana przez naczynia przylegające do mieszka, melanocyty produkują melaninę. Depilacja przeprowadzona w tej fazie jest najskuteczniejsza.
 
 katagen - faza przejściowa, włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry , melanocyty przestają produkować melaninę.
 telogen - faza spoczynku, włos martwieje i wypada, pod martwą macierzą rodzi się nowy włos.
 
 
Przed pierwszym zabiegiem odbywa się konsultacja. Lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad, ocenia typ i stan skóry oraz rodzaj naszego włosa - od tych czynników uzależnione jest prawidłowe dobranie parametrów lasera.
 
Przeciwskazania do zabiegu depilacyjnego:
 
  • Ciąża
  • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
  • Leki światłouczulające, retinoidy
  • Zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
  • Bielactwo, łuszczyca
  • Peeling ( przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)

 

sprawdź cenę

 

 
Facebook Logo